Icon

+48 725 538 100

Hurtownia dzienna
Nadrzeczna 14
GD Hala 5, Box A-07
05-552 Wólka Kosowska

Pon - Pt.: 7.00 - 16.00
Sob.: 8.00 - 14.00

Icon

+48 725 538 100

Hurtownia dzienna
Nadrzeczna 14
GD 5 BOX A 21
05-552 Wólka Kosowska

Strona główna » Jak dbać o skórzane dodatki?

Waluta

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Jak dbać o skórzane dodatki?

Naturalna skóra jest pięknym, eleganckim materiałem, który świetnie się prezentuje. Właśnie dlatego służy do produkcji wielu elementów naszej garderoby oraz dodatków, w tym galanterii. Ze względu na to, że skórzane wyroby świetnie się prezentują, wyglądają elegancko i robią wrażenie na wszystkich wokół.

Należy jednak pamiętać, że jeśli chcemy cieszyć się trwałością skórzanej galanterii i mieć pewność, że będzie się ona świetnie prezentować przez długi czas, powinniśmy pamiętać o jej pielęgnacji. To właśnie właściwa konserwacja będzie bowiem odpowiadać za długowieczność wyrobów skórzanych.


Stosowanie impregnatów


Na rynku dostępnych jest wiele środków, dzięki którym możemy zadbać o stan naszych wyrobów. Dzięki nim zakonserwujemy je, ochronimy przed warunkami atmosferycznymi oraz wieloma innymi czynnikami, które mogą prowadzić do niszczenia skóry.

Pamiętajmy, by za każdym razem, gdy nasza galanteria skórzana będzie wystawiona na kontakt z wodą np. przez deszcz, należy przeprowadzić zabiegi pielęgnacyjne. W pierwszej kolejności należy ją wysuszyć, nie stosując przy tym wysokich temperatur. Przyspieszenie suszenia np. poprzez położenie mokrego portfela na kaloryferze, może doprowadzić do stwardnienia skóry lub odkształceń. Gdy element galanterii wyschnie, warto zastosować środek konserwujący.

Warto także stosować zabiegi profilaktyczne np. nacierając produkt olejem, tłuszczem do skóry lub innymi, dedykowanymi środkami.


Odpowiednie przechowywanie


Nawet najlepsze środki pielęgnacyjne nie sprawią, że galanteria będzie utrzymana w perfekcyjnym stanie, jeśli nie zapewnimy jej właściwych warunków podczas przechowania. Dostęp kurzu, ścisk czy wilgoć będą bowiem źle wpływać na stan naszej skóry.

Jeśli chcemy ochronić skórzany portfel lub pasek przed kurzem, warto pomyśleć o umieszczeniu go w zabezpieczającym worku lub pudełku. Powinniśmy unikać także wkładania galanterii do przepełnionej szuflady, w której ścisk mógłby doprowadzić do odkształcenia się skóry.

Czynnikiem, który ma bardzo niekorzystny wpływ na skórę jest wilgoć. Właśnie dlatego przechowywanie jej w miejscu, w którym panuje podwyższona wilgotność, będzie prowadziło do dużo szybszego zniszczenia danego wyrobu.

Przejdź do strony głównej

Marki

AlbatrossAngela MorettiCarlo MorettiCezMar
Newsletter

 

Portfelland | ul. Nadrzeczna 14 | 05-552 Wólka Kosowska | woj. mazowieckie | tel.: (22) 218 40 14 | e-mail: portfelland@gmail.com | NIP: 5261119292

© 2017 Portfelland. Wszelkie prawa zastrzeżone

Realizacja Stolems.com | Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu